Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Hra & Podpora > Strategie & Taktiky

Strategie & Taktiky Zde se můžete ptát na to, jak vylepšovat vaší postavu, jak hrát jakou třídu, jaké předměty zvolit a obecně na otázky, jak hru hrát co nejlépe.

Zamčené téma

Možnosti Zobrazování
Staré 01-03-2021, 23:09
Labana Labana je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Apr 2020
Standardní Maximální bonusy z run

Zdravím.

Pročítal jsem různé diskuze, včetně té originální ohledně updatu arény, viz https://forum.sfgame.cz/showthread.php?p=256033 a chtěl bych se zeptat, jak je to všechno přesně myšleno, protože jsem to nějak nepobral.

Moje otázka se týká toho, jestli ta maxima tam uvedená se týkají maxima na jednom itemu, ale v součtu může být více, nebo jestli je to zároveň i celkové maximum. Do teď jsem si myslel, že je to celkové maximum za všechny nasazené itemy, ale pak mi nedává smysl ta celková odolnost. Proč je elementární odolnost 75% a celková 25%? Já teď mám na sobě celkovou odolnost 45%, takže to převyšuje to uvedené maximum, proto mě napadla tato otázka. Navíc mi přijde, že pak postrádá smysl mít dvojí odolnosti. Ptám se i kvůli tomu, že kvality předmětů jsou max +5, ale do teď jsem na sebe vždycky dával +12, tak jestli to má vůbec smysl nebo ne.

Děkuji moc za vysvětlení nebo případně za nějaké odkazy, kde je to dobře vysvětlené.
Staré 02-03-2021, 17:47
Bortas Bortas je offline
Smrtka

Datum registrace: Nov 2012
Standardní

Celková odolnost v sobě zahrnuje odolnost proti všem třem elementů. Maximální celková odolnost je stejná jako každá zvlášť, tedy 75%, ale aby to vycházelo na stejné množství předmětů, je omezena 25% na jeden předmět. V konečném důsledku bys měl mít buď tři předměty, kdy každý bude na 75% odolnost proti každému elementu zvlášť nebo tři předměty s 25% celkovou odolností. Výsledek bude stejný, takže záleží jak si to poskládáš. Zároveň se jednotlivé odolnosti s tou celkovou sčítají (samozřejmě jen do maxima 75%), takže když budeš např. na jednom předmětu celkovou odolnost 10% a na druhém odolnost proti ohni 30%, tak dohromady máš 40% odolnost proti ohni a 10% odolnost proti chladu a blesku. Tento propočet je vidět pokud u postavy najedeš na brnění.
The Following User Says Thank You to Bortas For This Useful Post:
Staré 03-03-2021, 06:03
Chicony Chicony je offline
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Standardní

Doplnil jsem poznámku k celkové odolnosti v příručce, aby to bylo zřejmější.
Jinak se respektují uvedená maxima, čili abych ještě zodpověděl ten dotaz na kvalitu předmětů - Maximálně je skutečně +5. Cokoliv navíc je zbytečné.

Počet run je dokonce nastaven tak, aby každý mohl mít všechny výhody z nich na maximu a nemusíme přemýšlet, co je pro nás podstatnější. Je totiž 8 předmětů (beze zbraně) a právě 8 různých run (opět bez těch útočných na zbraně). A až dosáhneme díky správci arény jejich nejlepší kvality, jedna samotná runa zajistí rovnou maximum daného bonusu.

~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
The Following User Says Thank You to Chicony For This Useful Post:
Staré 03-03-2021, 08:01
Labana Labana je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Apr 2020
Standardní

Už je mi to jasný, díky moc.
Zamčené téma

Možnosti
Zobrazování